O nás

/
O nás

Kanava je biela tkaná textília, ktorá slúži ako podklad na vyšívanie. 

Aj naša Kanava je podkladom pre vznik niečoho nového.

Zaujímame sa o pôvod remesla a jeho význam v súčasnosti. Dlhšiu dobu sme žili v zahraničí a mali možnosť spoznať kultúry, kde je lokálna tvorba vyhľadávaná a je aktívnou súčasťou životného štýlu. Naspäť na Slovensku cítime, že potenciál remeselnej tvorby je často prehliadaný. Podpora súčasnej prezentácie remesiel na Slovensku zaostáva a tým prichádza do kontaktu len s pár nadšencami. Remeselné výrobky sa pritom vyznačujú výnimočnou kvalitou a spracovaním, ktoré si zaslúžia pozornosť širšej verejnosti.

Kvalita materiálu a proces výroby je pre nás doležitý, nakoľko veríme, že to ovplyvňuje a predlžuje vzťah, ktorý máme k objektom. Preto sme založili Kanavu, platformu na ktorej prezentujeme tvorcov a ich príbehy.

Kristina

Kristína

Počas štúdia na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave a na Národnej akadémii umení v Oslo v Nórsku absolvovala stáž v dánskom štúdiu Beck & Kinch, kde vyrábala ručne tkané látky pre módne domy Chanel a Dior. Pracovala v štúdiu Trendunion  v Paríži a v štúdiu Marlène Huissoud. Pôsobila ako lektorka kurzu Textilnej technológie a Teórie farieb na Medzinárodnej akadémii módy IFA v Paríži.

Paula

Paula

Paula vyštudovala módny manažment na Amsterdam Fashion Institute so zameraním na produkciu a textil. Pôsobila v niekoľkých dizajnových štúdiách ako Nehera, Petra Kubíková, alebo Mark Kenly Domino Tan a Nadia Wire v Kodani. Získala tak prehľad o rôznych textilných technikách a ich inováciach. Vo svojej práci prepája teoretické vedomosti a vizuálne vyjadrenie.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart